Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Markéta Vlčková: “Mám ráda barvy”

Do 1.6.2015 bude v Galerii Ponorka v Divadle Minor, Vodičkova 6, Praha 1, přístupná výstava Markéty Vlčkové: “Mám ráda barvy”.

Výstava se skládá ze dvou cyklů abstraktních obrazů a žaluzií, hlavním spojovatelem pro tyto věci jsou barvy, od toho se odvíjí i název výstavy.

Markéta Vlčková se intenzivně věnuje malbě a instalacím ve specifických prostorech. Kromě tradičních forem pracuje i netradiční technikou fólií lepených na žaluzie. Ráda si pohrává s trojrozměrnými sochami, převádí je do podoby grafického znaku a oživujeho formou barevného zpracování s využitím zářivých odstínů fólií, rozšiřuje pole interpretace sochy ve veřejném prostranství. Vlastní prožitky ze soch, kterých si všímala již od dětství, začala systematicky zpracovávat tvůrčí metodou.

Kromě malby a instalací se věnuje i kurátorské činnosti v galerie Prokopka (2011). Vystudovala ateliér malby (u akademického malíře Daniela Balabána) na Ostravské univezitě v Ostravě.

Výběr z posledních výstav:
2014 Galerie BUBEC / Praha – Art Safari 28 www.bubec.cz
<http://www.bubec.cz/inpage/art-safari-28/>
2014 Galerie Makráč – Makrokoule / Praha – PP 10/33/86/131 www.imc.cas.cz
<http://www.marketavlckova.cz/curriculum/www.imc.cas.cz/cz/umch/vyst_pozvanka.htm>
2014 Žižkův sbor CČSH / Praha – Žižkův sběr ( B.Kamínková, M.Bachoriková)
2013 Galerie V nikách / Kladno – PP 110/114/100/113
2013 (A)VOID Floating Gallery / Praha – Téměř drama (Karíma Al Mukhtarová)
O výstavách v Ponorce

Výstavy v našem divadle jsou pouze doprovodným programem, přesto u nás vystavovala již řada renomovaných autorů. Velmi si toho vážíme. Jednalo se o osoby nějakým způsobem spřízněné s divadlem, umělce, které jsme sami oslovili, ale i osoby, které s námi zdánlivě nesouvisí. Ale krásné věci spolu souvisí vždy a my se snažíme dětem a jejich rodičům zprostředkovat co nejširší nabídku potravy duchovní. V předchozích letech u nás vystavovali např: Andrea Sodomková, Ruda Šmíd, Matěj Forman, František Skála, Petr Nikl, Renáta Vosecká, Martina Kopecká, Martina Staňková děti z výtvarných kroužků Paleta, Roztoč, Zušle, Robert Smolík, Pavel Kodeda, Bára Čechová, Radka Mizerová, Dagmar Urbánková, Andrea Skálová, Petra Štětinová-Goldflamová, Kanako Koukalová a řada dalších.

Výstavy jsou veřejnosti přístupné pouze, když hrajeme představení, ale nebojte se, my hrajeme často!Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Markéta Vlčková: “Mám ráda barvy”