Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Markéta Othová / Babiččin pásek z letních šatů

Do 30.4.2018 bude v galerii Tapeta v předsálí knihkupectví ArtMap ve Vojtěšské 18, Praha 1 (kousek od Národního Divadla), přístupná instalace Markéty Othové / Babiččin pásek z letních šatů.

Babiččin pásek z letních šatů ze 30. let minulého století patří do série skenů věcí, kterou Markéta Othová vytváří od roku 2004. Archivace tiskovin, obrázků, látek, různých typů oblečení a oblíbených předmětů převodem do podoby obrazu – předměty jsou snímané jednotně v měřítku 1:1 ve formátu A4 – je také Markétinou osobní cestou zbavování se věcí.
Přirozeně barevný digitální záznam skeneru se pro autorku, která do té doby (2004) pracovala výhradně s černobílou fotografií, stal součástí přerodu k barvě a barevné fotografii.

Kurátor: Petr Hrůza

Otevřeno: pondělí–pátek 11–19 h, sobota 12–18 h, neděle a svátky zavřeno.

Galerie je společným projektem Knihkupectví ArtMap a The Agosto Foundation.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Markéta Othová / Babiččin pásek z letních šatů