Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Markéta Kolářová – Velká sešlost

Do 13.9.2020 bude na kulturní lodi Cargo gallery, Náplavka, Praha 5, u Palackého mostu, přístupná zajímavá výstava obrazů Markéty Kolářové – Velká sešlost.  Otevřeno 16:00 – 22:00 (a také v závislosti na probíhajících akcích na lodi / v galerii).

Markéta Kolářová se představuje jako vizuální umělkyně, pro jejíž tvorbu je charakteristické uvolněné malířské podání zvolených témat. Pro výstavu s názvem Velká sešlost prezentuje výběr maleb, kreseb a plastik. Figury jsou abstrahovány v dynamické, gesticky formované tvary a rozestřené, lehce mlžnaté útvary. Výchozí je pro ni smyslová, tělesná a emocionální zkušenost, kterou zpracovává a přetváří v malířský výkon. Zabývá se záznamem energie pohybu těla v daném okamžiku. Lidská figura se proměňuje v neurčité tvary, pomíjivé skutečnosti, vytváří nové jevy, snové a magické výjevy.

Kurátor: Kateřina Kostková
Spolupráce: Dan Adam, Dan Bajer, Miloš Burkhardt, Tomáš Kříž, Matěj Pachta, Jonáš Paul
 
Web: https://www.marketakolarova.cz/
FB: https://www.facebook.com/marketa.kolarova.526IG: https://www.instagram.com/marketa_kolarova_art

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Markéta Kolářová – Velká sešlost