Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Markéta Hlinovská: Mon

Do 31.10.2016 bude ve Studiu Hrdinů, v prostředním vchodu do Veletržního paláce, -2 p. (druhý suterén), Dukelských hrdinů 47, Praha 7, přístupná výstava Markéty Hlinovské: Mon.

Výstava s názvem Mon volně reaguje na uvedenou inscenaci Pan Theodor Mundstock. Autorské a polemické uchopení slavného románu Ladislava Fukse v režii Miloše Horanského bylo poslední premiérou Studia Hrdinů minulé divadelní sezóny. Výstava reaguje na rytmus hry a mluví jazykem podobenství.

Markéta Hlinovská (1978, Praha) absolvovala v letech 2002-2008 Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér Grafika I, prof. Jiří Lindovský). V letech 2006-2007 studijně pobývala na École Nationale Supérieure d´Art v Dijonu. Za diplomovou práci Kočkolit obdržela v roce 2008 Cenu rektora AVU a ateliérovou cenu. V témže roce obdržela zvlástní ocenění národního kola soutěže Henkel CEE Art Award 2008 za kresbu.

Návštěva výstavy je možná vždy před představením a po něm, dále v rámci komentované prohlídky, je-li uvedena v programu. Studio Hrdinů ve Veletržním paláci v Praze, vstup E – uprostřed budovy Národní galerie v ulici Dukelských hrdinů 47, Praha 7.

www.hlinovska.com

Kurátorka: Tereza Sochorová HorákováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Markéta Hlinovská: Mon