Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mark Ther: Ospalek / Augenfett

Do 16.2.2020 bude v Centru současného umění Futura, Holečkova 49, Praha 5, přístupná zajímavá výstava Marka Thera: Ospalek / Augenfett.

„Výzdoba byla obvykle reprezentativní a luxusní, nábytek většinou z tmavého dřeva, s velkými, pohodlnými křesly a malými stoly. Často se vyskytovaly také memorabilie hostitele, jako jsou lovecké trofeje. Nabídka občerstvení byla vždy vzadu za tabákem a alkoholem. Herrenzimmer byly barevně laděny do temných tónů tak, že jiné tóny barev zde nebyly vidět.“ Mark Ther pokračuje v dramatizované archeologii sudetoněmecké oblasti. Typicky nostalgická, způsobná, žánrová hra nijak neubírá síle apelu na vypořádání se s hluboko potlačenou historií.

Kurátor: Michal Novotný

…..

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mark Ther: Ospalek / Augenfett