Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marina Cano – Cesta k Divočině

10. 3.-24. 4. / Czech Photo Centre / Fotografie

Do 24. 4. 2022 bude v Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná krásná výstava Marina Cano – Cesta k Divočině.

Zasedání mezinárodní poroty Czech Nature Photo je tradičně spojené s výstavou jednoho z porotců. Letos své snímky v galerii Czech Photo Centre představí španělská fotografka divoké přírody Marina Cano. 

„Marina fotografuje africkou přírodu s velkým citem pro světlo, kompozici i pro volbu motivu, kdy poutavě střídá momenty dramatické a jemné, až intimní. Příprava její výstavy pro mě byla velkou radostí a alespoň dočasným únikem od reality do nádherné africké divočiny,“ říká manažer soutěže Czech Nature Photo Michal Krause.

V galerii je vystaveno téměř čtyřicet velkoformátových snímků, které komplexně představí tvorbu španělské autorky. Marina Cano začala fotografovat už v 17 letech. Nyní se věnuje focení přírody více než dvacet pět let. V oblasti wildlife získala mimořádné uznání a mezinárodní prestiž.

Vydala čtyři knihy a její práce se mimo jiné objevily na obálce prestižního časopisu National Geographic. V roce 2015 se stala finalistkou soutěže BBC Wildlife Photographer of the Year. Díky jejímu jedinečnému stylu spolu s citlivým a intimním přístupem k divoké přírodě sledují její práci statisíce lidí. 

Soutěž a výstavu CZECH NATURE PHOTO 2022 pořádají – Czech Photo Centre

Akce se koná pod záštitou ministerstva životního prostředí

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy a pod záštitou hlavního města Prahy

A pod záštitou městské části Praha 13

Generální partner: Trigema

Kontakty a další informace: www.czechphoto.orgFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marina Cano – Cesta k Divočině