Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marie Saudková: Výstava obrazů v kavárně na balkoně

Cca do 22.3.2016 bude v Cafe na balkoně Židovské radnice, Maiselova 18, Praha 1, pro velmi vážné zájemce přístupná výstava obrazů Marie Saudkové (zájemce musí projít bezpečnostní prohlídkou a detektorem kovů).

Marie Saudková, předposlední dcera Jana Saudka, začala malovat před deseti lety, krátce poté, co se jí narodil jeden ze tří synů. A proč? „Asi proto, že maloval Jeníček. Nějaký čas jsem malbu studovala na škole, ale vždycky jsem toužila, aby mne ji naučil on. Jenže Jeníček nebyl stále k mání. Tak jsem se do toho nakonec pustila sama.“

Jan a Marie spolu žijí v jednom domě. On fotí a maluje v jednom patře, ona ve druhém. On se na plátnech vrací k motivům ze svých fotografií. Ona se pořád dívá kolem sebe a maluje okolní život – své děti, zákoutí, přírodu. Co mají společného? Pestré barvy a znamenitý smysl pro detail.

www.mariesaudkova.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marie Saudková: Výstava obrazů v kavárně na balkoně