Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marie Lüder & Miranda Keyes: Cry Uncial

Do 8.9.2019 bude přístupná v Karlin studios, Prvního pluku 2, Praha 8 (kousek od Florence v objektu bývalých kasáren za Negrelliho viaduktem), zajímavá a hustá výstava Marie Lüder & Miranda Keyes: Cry Uncial.

„Podařilo se nám vytvořit neutrální prostor pro to, abychom fungovaly v napjatém partnerství. Přeměnily jsme úkryt v pozorovatelnu, v níž se snažíme setrvat. Sledujeme muže, čteme muže, díváme se na muže. Král Artuš, Phil Collins a samec mořského koníka, který rodí. Yuppie 2.0 ve světě, kde možná potřebujeme vytvořit plodnost. Miranda mi udělala nádobu na moje vajíčka.

Miasmatický zápach spiruliny zakrývá to, co může být odhaleno. Smyčky a spirály, kroužící lustry.“

– Miranda Keyes, Marie Lüder

Miranda a Marie společně bydlí v jižním Londýně. Těžištěm Mariina zájmu je pole módy; poslední dobou utváří cyklistické helmoklobouky inspirované romantickou představou o kovbojích, směšuje vlastní parfémy a spolupracuje s cloud-chaserem, tedy profesionálním uživetelem vapeů. Miranda píše poezii a vydala několik menších knížek, fotografuje, pečlivě zkoumá rybí kůže, staví jednoduché fontánky a vyrábí skleněné poháry.

Kurátor: Lukáš HofmannFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marie Lüder & Miranda Keyes: Cry Uncial