Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marie Juklíková a Baby G: Čím dál jsem od nich, tím blíž mi jsou

Do 1. 4. 2022 bude v Galerii Mega, podchod Palackého náměstí, 2. vstup do stanice metra Karlovo náměstí, Praha 2, v otevírací době metra přístupná velmi zajímavá Marie Juklíkové a Baby G: Čím dál jsem od nich, tím blíž mi jsou.

Autorky výstavy:
Marie Juklíková
BABY G
 
BABY G je tanečnice a zpěvačka, proto u ní i v této výstavě dominuje slovo. Její fotografie zachycují atmosféru cest, rozjímání a vděk přítomnosti. Citace jsou výstřelky nálad a myšlenkových pochodů ze života ve společnosti. Zkoumání kultur a komunit, bláznovství obklopené klidem. Důraz na nadhled a vzdálení se od pomíjivých nejistot, nedoufání v existenci jistoty. Čím míň dostávám, tím výjimečnější zůstávají.
Marie Juklíková je výtvarnice, která si vytváří svět kolem sebe a v něm žije. Když zrovna není s dětmi, tak studuje v ateliéru ilustrace a grafiky na pražské UMPRUM… Pracovala na pár knihách pro děti i dospělé, baví jí vše nové a neprozkoumané… Zaznamenává věci do deníků, zkouší skrz všelijaké techniky zažívat vše co se jí dotýká… Skrz opakující se vzory a šablony, které jsou součástí jejich obrazů a nálad se snaží vložit do života řád a pravidelnost, které jsou jí příjemné. Snažit se právě tím přiblížit těm, kteří jsou v dálce, alespoň v myšlenkách…


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marie Juklíková a Baby G: Čím dál jsem od nich, tím blíž mi jsou