Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Mária Čorejová: Kresby … a obsahy

Do 2.3.2017 bude v Galerii Slovenského Institutu, Náměstí Republiky 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Márie Čorejové: Kresby … a obsahy.

Výstava predstaví tvorbu maliarky a grafickej dizajnérky Márie Čorejovej, ktorá využíva pre svoju tvorbu komorné médium – kresbu. Takmer nikdy nepracuje s farbou. Na vyjadrenie jej stačí čierny tuš a biely papier. Tento výtvarný asketizmus má svoj dôvod – v kresbách Márie Čorejovej je prvoradý obsah.

Mária Čorejová (1975)

maliarka, grafická dizajnérka a kultúrna organizátorka

Absolvovala štúdium maľby u prof. Daniela Fischera na VŠVU v Bratislave a na viacerých študijných a rezidenčných pobytoch v USA, Bruseli, vo Viedni a v Prahe.

V roku 2010 bola finalistkou medzinárodnej súťaže Strabag Artaward International.

Individuálne a kolektívne vystavuje na Slovensku a v zahraničí (napr. Londýn, Viedeň, Sheffield, Chicago, Praha, Varšava, Porto, Benátky, Zlín, Plzeň).

Je spoluzakladateľkou a bývalou členkou kolektívov Burundi a 13 kubikov.

Popri voľnej umeleckej činnosti sa venuje grafickému dizajnu, je autorkou vizuálnej podoby množstva publikácií (napr. katalóg k výstave Krv, SNG), kníh a časopisov (Vertigo).

Vytvorila vizuálnu identitu Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií na Slovensku a venuje sa aj knižnej ilustrácii (napr. J. Buzássy: Pláň, T. S. Eliot: Šibalova príručka šikovných mačiek).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Mária Čorejová: Kresby … a obsahy