Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Margita Titlová Ylovsky: Zasaď se do pole

15. 9.-14. 10. / Topičův salon / Instalace

Do 14.10.2016 bude v Topičově salonu, v klubu, Národní 9, Praha 1, 1.patro, přístupná zajímavá výstava Margity Titlové Ylovsky: Zasaď se do pole.

Margita Titlová Ylovsky zvolila tentokrát pro své již tradičně velkoformátové kresby jako základní vyjadřovací prostředek hlínu. Tento materiál je základním spojovacím prvkem celé výstavy. Primárně neodkazuje k přírodě. Stejně jako magická formule z názvu směřuje spíše k mentální, či emocionální rovině.

Kurátorka výstavy: Marianna Placáková

Margita Titlová Ylovsky (*1957 Praha) je jednou z nejvýraznějších umělkyň generace osmdesátých let. Mezi léty 1977 a 1983 vystudovala AVU v ateliéru malby prof. Oldřicha Oplta. Dříve se zabývala především volnou expresivní malbou a kresbou, které přecházely díky svému fyzickému pojetí a časovosti až v akční umění. Později se zaměřila na tvorbu objektů a instalací. Jejím základním vyjadřovacím prostředkem je záznam bezprostředního gesta, které reaguje na aktuální emoční stav.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Margita Titlová Ylovsky: Zasaď se do pole