Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marek Smejkal: Světové hudební hvězdy pod Lucernou

Do 4.3.2016 bude v nově otevřené Galerii Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1 – Palác Lucerna, mezipatro (po schodech a naproti vstupu do Kina Lucerna), přístupná zajímavá a krásná výstava fotografií Marka Smejkala: Světové hudební hvězdy pod Lucernou. Otevřeno Po – Pá 16:00 – 23:00.

Výstava je věnovaná památce Davida Bowieho.

Fotografie Marka Smejkala zachycují světové hudební hvězdy, které od roku 1990 zavítaly do Prahy nebo se za nimi autor vypravil do zahraničí. Fotografie vznikaly na koncertních pódiích i mimo ně. V prostoru galerie tak bude možné zhlédnout tváře Davida Bowieho, Tiny Turner, Nicka Cava, Michaela Jacksona, Ozzyho Osbourna, Bono Voxe a mnohé další.

Marek Smejkal (* 1971) se od roku 1990 věnuje fotografování světa hudby – jeho archiv zahrnuje několik stovek zahraničních umělců, kteří vystupovali v České republice, nebo je fotografoval v rámci jejich turné v jiných evropských městech. Řada fotografií byla pořízena mimo koncertní pódium, vždy ale po vzájemné domluvě. Fotografie Marka Smejkala vycházejí v tištěných médiích – časopisech a knihách, příp. na obalech hudebních nosičů. S některými českými, resp. slovenskými umělci absolvoval mnohá koncertní turné (Oceán, Shalom, Team, Laura a její tygři…). V současné době se věnuje také pedagogické práci jako učitel fotografie na SOŠ Multimediální a propagační tvorby – EDUSO.

Veškeré fotografie byly pořízeny klasickou cestou na kinofilmový negativ, z něho byly naskenovány, vytištěny a adjustovány.

Reprezentativní interiér Galerie Lucerna, otevřené na podzim minulého roku, je variabilní, víceúčelový prostor, jemuž prosklená část vytváří specifickou atmosféru. Výhledem do prostoru pasáže Lucerny lze vnímat inspirativní zdroj energie, který vytváří spojení klasického stylu s moderním.
Více informací na www.lucerna.cz.

Seznam umělců na fotografiích:
David Bowie, Michael Jackson, Bono Vox (U2), Nick Cave, Iggy Pop, Tina Turner, Ozzy Osbourne, Pul Stanley (KISS), Michael Stipe (R.E.M.), Erasure, Michael Hutchence (INXS), Perttu Paivo Kullervo Kivilaakso (APOCALYPTICA), Elton John, Jay Kay (JAMIROQUAI), Brian Setzer (THE STRAY CATS), Van Morrison, Candy Dulfer, Ian Anderson (JETHRO TULL)

Zdroj: http://www.fotokurzyrekvalifikace.cz/aktuality/galerie-lucerna-porada-vystavu-fotografii-hudebnich-hvezd-647.htmFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marek Smejkal: Světové hudební hvězdy pod Lucernou