Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Marek Šefrna – Výsledný obraz reality je velice přesný

18. 6.-1. 8. / Fotografic / Fotografie

Do 1.8.2020 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Marka Šefrny – Výsledný obraz reality je velice přesný. Otevřeno vyjímečně od úterý do soboty v čase 13 – 18h.

Umělecká práce dokáže mnohdy překvapit. Ani ne tolik formálními experimenty jako spíše svým sdělením, přičemž svou formou odkazuje k jinému obsahu, k jiné umělecké tradici. Toto se týká i vystavené fotografické série Marka Šefrny. Tyto poněkud fádní zvětšeniny, svým rámováním a výběrem tématu odkazují ke specifické tradici české “nefotografie”. To, že tyto banální až směšné záběry louží odkazují k fotografické práci Jasanského s Polákem či Markéty Othové, je ale vedlejším produktem této série. Stejně jako mnoho dalších asociací, které vás mohou napadnout – klimatická změna, nedostatek srážek, negativní vliv člověka na životní prostředí… Snímky, na které se díváte, jsou především fotografickým záznamem jeho performativních zásahů do veřejného prostoru. Marek je pořídil poté, co během pozdního jara na vysušených pražských chodnících vytvořil přesné napodobeniny louží. Bytostná absurdita takové činnosti na jednu stranu rozvíjí specifický druh hry s náhodným kolemjdoucím i návštěvníkem galerie, na druhou stranu má své jasné a smysluplné ukotvení v kontextu umění, asociuje nám umělecká díla nedávné minulosti a zároveň nám připomíná závažná témata dnešního světa.
Marek Šefrna je absolventem AVU ateliéru intermediální tvorby Tomáše Vaňka. www.mareksefrna.com / www.instagram.com/marek_sefrna

www.fotografic.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Marek Šefrna – Výsledný obraz reality je velice přesný