Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marek Pupák: Blue Grandma

končí 20. června / 400 ASA Gallery / Fotografie

Do 20. 6. 2024 je v ASA 400 Gallery, Kováků 32, Praha 5 – Anděl, přístupná velmi zajímavá výstava Marka Pupáka: Blue grandma.

Marek Pupák zvolil netradiční, velmi osobní přístup k dokumentární sérii – od roku 2007 se věnuje fotografování svojí babičky a jejího každodenního života. Observační metodou, bez jakékoli umělé stylizace, zachycuje soukromí typické důchodkyně, která se aktivně a s nadhledem vypořádává se současným moderním, technooptimistickým prostředím.

Hravá práce s barvami nebo kombinace detailních a zdánlivě jednoduchých záběrů jak z rodinného alba společně vytváří výjimečný soubor, ze kterého čiší laskavost, radost a klid. Série Blue Grandma je důkazem, že dokumentární fotografie nutně nemusí zobrazovat zásadní historické momenty nebo subjekty, od kterých má autor profesionální odstup. Dokumentem je jakákoli série, která se soustředěně a přesně věnuje vybranému tématu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marek Pupák: Blue Grandma