Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marek Piano: Tutti Frutti

15. 9.-19. 10. / Kavárna co hledá jméno / Malba

Do 19. 10. 2022 je v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná velmi zajímavá výstava Marka Piano: Tutti Frutti.

Na výstavě uvidíte netradiční pojetí graffitti stylu, který se z ulic přesunul na plátno a vytvořil nový smysl ve vnímání reality kolem sebe. Marek Piano nám představí díla s důrazem na uvolněnost, funky jednoduchý styl spojený s vášní k autům, teniskám a graffiti. V jeho obrazech si každý z nás najde svůj vlastní příběh. Za každým tahem se skrývá špetka humoru a ironie. kterou se nás skrze obrazy snaží provést. 🎨

Marek Piano, známý pod jménem Piano33, své první graffiti vytvořil v roce 1994 v Ostravě, kde započala i jeho vášeň k malbě. Po studiu na střední grafické škole začal studovat produktový design na zlínské Univerzitě Tomáše Bati a transport design na VSVU v Bratislavě. Pracuje pro Světové automobilky, kde navrhuje design exterieru. Jeho práce byla prezentována v různých koutech světa (Švédsku-Malmö / Dánsko- Kodaň / Velká Británie-Londýn / USA-NYC a Ohio / Německo-Mnichov / Švýcarsko-Ženeva / CZ-Ostrava, Olomouc, Brno, Praha. V současnosti střídavě žije a pracuje v Brně a Mnichově.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marek Piano: Tutti Frutti