Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marek Odrobina – 1. pětiletka

Do 3. 7. 2022 je v Galerii Novoměstské radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná zajímavá výstava Marka Odrobiny – 1. pětiletka.

Po pěti letech výtvarné tvorby sebral Marek Odrobina odvahu na svou první retrospektivu, aby umožnil sobě, svým příznivcům i široké veřejnosti odstup od nejnovější tvorby a její srovnání se začátky. Pozorujte, zda se počáteční živelnost ve spojitosti s neumětelstvím náhodou nezměnila sice v o poznání lepší práci s barvami a materiálem, ale třeba s úbytkem inovace, hravosti, spontánnosti a jiných. On sám ten pocit nemá, ale potřebuje i jiné úhly pohledů od návštěvníků galerie. Potěší jej každá reakce, zda se jeho práce vyvíjí a kterým směrem. 

Marek Odrobina je povoláním advokát a vizuální tvorbě se začal věnovat právě před pěti lety, asi v rámci východiska z krize středního věku a hledání svých dalších já. Toto já, možná trochu nepokorně zvané umělecké, bylo pro něj samotného překvapením. Překvapení bylo o to větší, čím zajímavější ohlasy jeho tvorba měla na osoby neznámé, které mohl jen pramálo podezírat ze zaslepeného obdivu pramenícího z příbuzenských vztahů či jiného druhu náklonnosti. Ročně absolvuje několik výstav a jeho díla jsou již zastoupena u několika sběratelů. Zpravidla těch nejodvážnějších. 

Web: www.artfromrobin.cz

Instagram: odrobina73Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marek Odrobina – 1. pětiletka