Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marek Musil: Dust & Light (The Burning Man Collection)

Do 20.11.2016 bude v Nikon photo gallery, Újezd 19, Praha 1, přístupná krásná a působivá výstava fotografií Marka Musila: Dust & Light (The Burning Man Collection).

Fotograf Marek Musil se vrátil z celosvětově známého festivalu Burning Man, konaného každoročně v Nevadské poušti. Kromě zážitků, které byste na Mácháči nezažili, si přivezl i batoh plný fotek a videí. A oči zaslepené pískem a plíce naplněné rozpáleným vzduchem. Marek nafotil více než 4000 fotek. A vy můžete vidět 25 nejlepších z nich.

Marek Musil (1974) je současný český vizuální umělec. Jako módní a reklamní fotograf si vytvořil velmi osobitý styl, který svou působivostí inspiroval mnohé reklamní agentury. Svou kariéru začal Marek před 15 lety v časopise Žena a život, kde portrétoval herce a další známé osobnosti. Také začal tvořit v časopise Módní story, kde si vybudoval své místo jako módní fotograf a postupně se propracoval k focení i pro další české časopisy jako například Elle, Esquire, Harper´s Bazaar, Proč ne?!, Cosmopolitan, Marie Clarie, In Style a Dolce Vita.

Jako reklamní fotograf měl příležitost fotit pro známé značky, jakými jsou například Birell, České dráhy, Komerční banka, Škoda Auto, T-Mobile, Adidas, ČEZ, Czech Tourism.

K jeho portfoliu nerozlučně patří i focení pro české módní návrháře a již 6 let je tvůrcem černobílé kolekce dokumentárních fotografií s názvem Backstage of Fashion Week, kterou tvoří během svého působení na pražských Fashion Week.

Momentálně prokládá svou profesní tvorbu reportážními cestami po celém světě, na kterých tvoří dokumentární cyklus pohledů na svět jeho okem. Postupně si plní své sny a touhy ve snaze zachytit svět v jeho autenticitě.

Rebel s moravskou krví v těle, jehož fotografie jsou obohacené o vlastní světonázor renderovaný pobyty v celé Evropě, severní Africe, na Blízkém východě, v Izraeli i v milovaném New Yorku a vlastně celých Spojených státech. Dnes Marek žije a pracuje v Praze.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marek Musil: Dust & Light (The Burning Man Collection)