Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marek Hubáček: Co dnes odemčeš, zítra otevřeš

Do 16.4.2016 bude v kavárně a baru Druhej břeh, Vodní 17, Praha 5 (kousek od Náměstí Kinských / Švadova Divadla), přístupná výstava Marka Hubáčka: Co dnes odemčeš, zítra otevřeš.

Marek Hubáček je čtyřiadvacetiletý umělec, který se chystá představit svou expresionistickou tvorbu Česku. Hubáček zahajuje sérii výstav pod názvem Co dnes odemčeš, zítra otevřeš. Druhou výstavu ze série můžete vidět v pražském coffee baru Druhej břeh. Dále výstava zavítá do Olomouce, Brna, Ostravy i Zlína.
Jeho dílo zahrnuje malby, sochy, fotografie, ale i produkty interiérového designu. Hubáček dostal loni na podzim výjimečnou příležitost. Tou byla šestitýdenní cesta do amerického města Chicaga, která mu umožnila nejen prezentovat svoje dílo na mezinárodním poli, ale také seznámit se s místními umělci a uměleckými proudy, což ovlivnilo jeho další tvorbu.

O autorovi:
Marek Hubáček se narodil v roce 1991 ve Zlíně, kde začínal se svoji tvorbou. Umění se věnuje od dětství po vzoru svého otce malíře a sochaře Marcela Hubáčka. Marek se po gymnáziu rozhodl jít na architekturu, kterou spojil se studiem malby. Školu však nedokončil. Situací se ovšem nenechal odradit a pokračoval v tom, co ho bavilo nejvíce. Zdokonalováním své tvorby. V současné době maluje obrazy, tvoří sochy, věnuje se designu interiérů a je také frontman ve sweetrockové skupině Celardor.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marek Hubáček: Co dnes odemčeš, zítra otevřeš