Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marek Číhal „Somewhere only we know“

7. 6.-1. 7. / Galerie kritiků / Malba

Do 1.7.2017 bude v Galerii kritiků, palác Adria, Jungmannova 31/36, 1.patro, přístupná výstava Marka Číhala: „Somewhere only we know“.

Výstava se zakládá na malbách a projekci souboru skic, jež vznikly pro celovečerní film Somewhere Only We Know čínské režisérky Xu–Jing Lei. Film již zhlédlo přes 300 milionů diváků a v Číně budí velký zájem navštívit naši zemi. Po prezentaci v prestižním německém Ludwig muzeu představí Marek Číhal svou novou tvorbu v Praze v předvečer svého odjezdu na studijní pobyt do Pekingu.

Marek Číhal
Narodil se v roce 1986. Dva roky studoval v Ateliéru intermédia na Fakultě výtvarných umění v Brně pod vedením Václava Stratila. Od roku 2009 pokračoval u Vladimíra Skrepla v Ateliéru malba II na Akademii výtvarných umění v Praze. Je členem skupiny The International Bongo Bongo Brigade. Žije v Praze a Berlíně.
Samostatné výstavy měl v milánském Ginomo Cinema (Espressioni Video, 2011), Galerii u Minoritů (Když mě pozveš, 2011) a hamburském Electro House (2010),  v pražské Galerii 35 m² (Provinční učitel kresby, 2011), s International Bongo Bongo Brigade vystavoval v pražské MeetFactory (2011), innsbruckské Michael Haffner´s Gallery a londýnském Silwex House (2010), se Skreplovým ateliérem v Letohrádku Hvězda (Za hřbety knih, které jsem nečetla, 2011), se Stratilovým ateliérem v budapeštské Barcsay-terem (Concepto Grosso, 2010) a s Ateliérem hostujícího pedagoga AVU pod vedením Althey Thauberger na výstavě Instituceum v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice v Praze (2011).
Kurátor Vladimír Beskid ho vybral na Skúter III – Bienále mladého umenia v Trnavě. Se studiem Acht Architekts spolupracuje na několika monumentální realizacích pro kancelářské budovy v Ostravě,
Olomouci a Humpolci. Na výstavě finalistů Ceny kritiky za mladou malbu 2010 v pražské Galerii kritiků získal Cenu sympatie diváků a v roce 2011 se umístil na 2.místě.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marek Číhal „Somewhere only we know“