Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marek Číhal in Opero

8. 6.-8. 7. / Opero / Malba

Nejméně do 8.7.2017 bude v coworkingovém centru Opero, Salvátorská 8, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Marka Číhala.

Marek Číhal’s painting is about blurring lines between reality and imagination, figurative and abstract art. His work is freely floating between painting and drawing, between drawing and neon installations in architecture. Marek’s spontaneous imagination bounces off the ground and we are happy to invite you to come and see it.

Marek Číhal
Narodil se v roce 1986. Dva roky studoval v Ateliéru intermédia na Fakultě výtvarných umění v Brně pod vedením Václava Stratila. Od roku 2009 pokračoval u Vladimíra Skrepla v Ateliéru malba II na Akademii výtvarných umění v Praze. Je členem skupiny The International Bongo Bongo Brigade. Žije v Praze a Berlíně.
Samostatné výstavy měl v milánském Ginomo Cinema (Espressioni Video, 2011), Galerii u Minoritů (Když mě pozveš, 2011) a hamburském Electro House (2010),  v pražské Galerii 35 m² (Provinční učitel kresby, 2011), s International Bongo Bongo Brigade vystavoval v pražské MeetFactory (2011), innsbruckské Michael Haffner´s Gallery a londýnském Silwex House (2010), se Skreplovým ateliérem v Letohrádku Hvězda (Za hřbety knih, které jsem nečetla, 2011), se Stratilovým ateliérem v budapeštské Barcsay-terem (Concepto Grosso, 2010) a s Ateliérem hostujícího pedagoga AVU pod vedením Althey Thauberger na výstavě Instituceum v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice v Praze (2011).
Kurátor Vladimír Beskid ho vybral na Skúter III – Bienále mladého umenia v Trnavě. Se studiem Acht Architekts spolupracuje na několika monumentální realizacích pro kancelářské budovy v Ostravě,
Olomouci a Humpolci. Na výstavě finalistů Ceny kritiky za mladou malbu 2010 v pražské Galerii kritiků získal Cenu sympatie diváků a v roce 2011 se umístil na 2.místě.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marek Číhal in Opero