Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marek Číhal: Bonapart a jeho Kocour

Do 30. 6. 2022 běží ve Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, Malostranské náměstí 27, Praha 1, krásná výstava obrazů Marka Číhala: Bonapart a jeho Kocour.

Otevřeno každou středu a čtvrtek 14-18h.

Marek Číhal
Narodil se v roce 1986. Dva roky studoval v Ateliéru intermédia na Fakultě výtvarných umění v Brně pod vedením Václava Stratila. Od roku 2009 pokračoval u Vladimíra Skrepla v Ateliéru malba II na Akademii výtvarných umění v Praze. Je členem skupiny The International Bongo Bongo Brigade. Žije v Praze a Berlíně.
Samostatné výstavy měl v milánském Ginomo Cinema (Espressioni Video, 2011), Galerii u Minoritů (Když mě pozveš, 2011) a hamburském Electro House (2010),  v pražské Galerii 35 m² (Provinční učitel kresby, 2011), s International Bongo Bongo Brigade vystavoval v pražské MeetFactory (2011), innsbruckské Michael Haffner´s Gallery a londýnském Silwex House (2010), se Skreplovým ateliérem v Letohrádku Hvězda (Za hřbety knih, které jsem nečetla, 2011), se Stratilovým ateliérem v budapeštské Barcsay-terem (Concepto Grosso, 2010) a s Ateliérem hostujícího pedagoga AVU pod vedením Althey Thauberger na výstavě Instituceum v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice v Praze (2011).
Kurátor Vladimír Beskid ho vybral na Skúter III – Bienále mladého umenia v Trnavě. Se studiem Acht Architekts spolupracuje na několika monumentální realizacích pro kancelářské budovy v Ostravě,
Olomouci a Humpolci. Na výstavě finalistů Ceny kritiky za mladou malbu 2010 v pražské Galerii kritiků získal Cenu sympatie diváků a v roce 2011 se umístil na 2.místě.

Od 5. března do 5. června 2022 proběhla velká výstava „Imperiál“ Marka Číhala v Alšově jihočeské galerii na Hluboké.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marek Číhal: Bonapart a jeho Kocour