Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž MarCat: Crystal Pieces of me

Do 23.12.2016 bude v Boho Vintage Concept Store, Francouzská 76, Praha 2, přístupná zajímavá prodejní výstava MarCat: Crystal Pieces of me.

BOHO Vás srdečně zve na Prodejní výstavu limitované kolekce šperků designérky a sběratelky vintage pokladů Markéty Frank.

K zakoupení jsou i další upcyklované šperky By MarCat, ukázka nově rozpracované kolekce vyšívaných baretů s motivy z etiket, hracích karet a plakátů z 20./30. let a dozdobené pánské i dámské motýlky.

„Každý ze šperků má symbolicky jednu část z mého já, která se „přenáší“ na novou majitelku…červený krystal je kusem srdce, perly zobrazují slzy, modrý krystal – duši, růžový – něhu a kombinace transparentního krystalu s růžovými a zelenými skleněnými korálky – sen.

„Pravý přírodní křišťál vždy představoval symbol průzračnosti a čistoty, stejně jako čistoty myšlenky a jasnozřivého ducha. I skleněný křišťál v přenesené formě může odhalovat lidské nitro. Světlo, které křišťálem proniká, odráží náš vnitřní svět ven a nazpátek nám posílá paprsek okolních podnětů do nitra zpět. Na jeho hladký povrch si můžeme promítat naše vize, stejně jako by šlo o hologram.„

<> MARKÉTA FRANK <>
designérka šperků a módních doplňků, výtvarnice a sběratelka starých retro a vintage pokladů, která funguje od roku 2010 pod značkou By MarCat.
Tyto zapomenuté poklady z 20.- 80.let jsou objevovány a oživeny s láskou a „kočičí“ péčí.

Při svých toulkách po bazarech, bleších trzích a second handech často narážela a všímala si doplňků, které už měly nejlepší léta za sebou, přesto si stále udržely kouzlo dob dávno minulých. Zapomenuté poklady začala znovu oživovat. Zpracovává věci, které by se nejspíše vyhodily, rozbité komponenty i staré látky. Nehezké a třeba již nezajímavé či poškozené doplňky a bižuterii čistí, opravuje, dotváří, dozdobuje a dává jim znovu atraktivní a elegantní podobu. Propojila tak svoji zálibu v módě (kterou vystudovala), starém designu a ručních pracích. Zaměřuje se na upcykling a redesign starých módních doplňků pro dámy i pány jako jsou např. klobouky, kabelky, peněženky, motýlci apod.
Největší výzvou je pro ni výroba šperků, práce se starými kovovými bižuterními i nebižuterními dobovými komponenty a jejich znovu propojení se současným oblečením a módou.

cargocollective.com/marcat
facebook.com/marcatmarcat
instagram.com/by_marcatFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž MarCat: Crystal Pieces of me