Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Marascaud: N-oční linka

Do 30. 11. 2021 bude v klubu Kaštan – scéně Unijazzu, Bělohorská 150, Praha 6, přístupná velmi zajímavá výstava Marascaud: N-oční linka.

Autorka se ve svých dílech zaměřuje hlavně na zkoumání muže a ženy – nejen na jejich individuální existenci, ale také na muže a ženu jako celek. Jemně sleduje svou optikou tzv. linku jejich koexistence – emocí, vztahu, sexuality – prostě tak, jak to v každodenním životě chodí. Tím vším Vás proveze speciální N-oční linka.
 
Autorka:
Marascaud – pražská výtvarnice, která tvoří své obrazy po tmě. Tvoří jak kresby, tak i malby na plátna.
Její příběh malování začal tím, že v roce 2016 její přítel načerno nainstaloval obraz na výstavu prestižního veletrhu umění Art Prague. Tenkrát však nemohli/nechtěli použít její pravé jméno, tak použili jméno „Marascaud“ – což je postava z jednoho dílu Hercula Poirota, která kradla obrazy – Autorka vtipně dodává “My jsme tedy obrazy nekradli, ale naopak jeden přidali.“ A tak si pseudonym Marascaud už nechala a od té doby výtvarně tvoří (převážně v noci) právě pod tímto jménem. V současné době také napsala knihu o každodennosti, kterou nyní ilustruje.
Kurátor: Mgr. Barbara Adamcová
Výstava je prodejní 🖼 aneb obraz do každé domácnosti!


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Marascaud: N-oční linka