Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Manfred Peckl – DECODE perceive / confuse

Už jen do 13. 4. 2023 bude v Rakouském kulturním fóru, Jungmannovo náměstí 18, Praha 1, v obou patrech zdarma přístupná velmi zajímavá výstava Manfreda Peckla – DECODE perceive / confuse.

Otevřeno po–pá, 10–17 h, kromě rakouských a českých svátků.

V umění Manfreda Peckla se setkáváme s nesmírně širokou paletou nápadů a metod. Jako autor, performer, zpěvák různých hudebních projektů i jako tvůrce objektů a sochař pracuje nejrůznějšími způsoby s jazykem. Zároveň vytváří i obrazy: kresby, koláže, malby.

Název „DECODE – vnímat/klamat“ je třeba chápat jako umělecký popis akce a zároveň i jako návod k recepci. Manfred Peckl vystavuje díla ze dvou různých skupin.

Nástěnné objekty v galerii jsou mantry. Sochy „akt“ a „pose“ přenášejí slovo do prostoru. Obrazy v sále jsou koláže vytvořené z plakátů z veřejného prostoru. Plakáty, rozložené na jednotlivé části – barvy a tvary –, ohazují svůj profánní původ a stávají se poetickou formulací světa.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Manfred Peckl – DECODE perceive / confuse