Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Magdalény Cubrové: Svět je divukrásná zahrada

Do 29.11.2018 bude pro vážné zájemce přístupná v OOA-S – Ochranné organizaci autorské, Národní 41, Praha 1, zajímavá výstava obrazů Magdalény Cubrové: Svět je divukrásná zahrada.   Otevřeno Po – Čt 9-16, v jiném termínu pouze na telefonu (+420) 224 934 406.

Ak.mal. Magdaléna Cubrová

Narozena 18. 4. 1952 v Praze. Studovala na AVU v Praze u prof. A. Fišárka a J. Smetany. Rozsah žánrů její výtvarné tvorby je široký: intimní kresby, obrazy (plátno, sklo, dřevo), monumentální veřejné malby s reliéfem (pražská nemocnice Na Homolce), fresky (sportovní areál Velemín), gobelíny (Kolín), smalty na železných plastikách (observatoř Ondřejov), skleněné mozaiky (poliklinika v Praze).

Magdalena Cubrová má svá díla zastoupena ve sbírkách NG v Praze, galeriích ČR, ve vládních úřadech a společenských organizacích, ale také v mnoha soukromých sbírkách. Do roku 2007 se prezentovala svými díly na 52 kolektivních, 23 zahraničních a 13 samostatných výstavách. Na svém kontě má 25 realizací do architektury, několik stovek obrazů, kreseb a ilustrací. Jejím otcem byl významný český architekt a pedagog František Cubr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Magdalény Cubrové: Svět je divukrásná zahrada