Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Magdaléna Ševčík – Ani teď / Ani nikdy

Do 20.8.2017 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná zajímavá výstava obrazů Magdalény Ševčík – Ani teď / Ani nikdy.

Ani teď / Ani nikdy je vizuálně podmanivou osobní zpovědí brněnské malířky, která se netají tím, že si občas ve tři ráno vypije na balkóně horké kakao a za den namaluje klidně tři obrazy.

Výstava představí autorčiny nejnovější práce, které vznikaly postupně během posledních několika měsíců. Typická je pro ně intimní, melancholická procítěnost ve spojení s precizností geometrie. Díla Magdalény Ševčík disponují podmanivou atmosférou. Jsou o kontrastech. Jsou o hlubokých vnitřních prožitcích.

Magdaléna v nich pracuje s měkkými, dynamickými proudy barev, které jsou vždy konfrontovány se striktními geometrickými liniemi. Toto střetnutí je přátelského rázu. Měkkost i geometrická preciznost se skvěle doplňují a koexistují na plátnech ve vizuální symbióze. Geometrické křivky někdy pocit negují, podněcují nebo ucelují a zdůrazňují jeho intenzitu.

https://www.instagram.com/magsevcikgallery/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Magdaléna Ševčík – Ani teď / Ani nikdy