Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Maarten de Ceulaer: Laboratory

Vernisáž Maarten de Ceulaer: Laboratory

Do 5.6.2015 bude v Okolo/Pedal Project, Bořivojova 77, Praha 3, přístupná zajímavá výstava Maarten de Ceulaer: Laboratory.

Absolvent Eindhovenské akademie designu Maarten de Ceulaer představuje v instalaci Laboratory kreativní pozadí několika svých projektů z poslední doby. Ve své skulpturální tvorbě designér propojuje archetypální typologie a formy s nacházením jejich nových významů, funkcí i metaforických přesahů. Nábytkářské série jako jsou Mutation nebo Suitcases či experimentální projekt pro italskou módní značku Fendi se na výstavě představují skrze Maartenovy skici, modely, materiály nebo vlastní nářadí. Symbolický motiv laboratoře pak odkazuje k experimentální poloze Maartenovy práce, která je často inspirována přírodními, fyzikálními či chemickými fenomény.

Projekt podporují Scholastika a Kavalier Design.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Maarten de Ceulaer: Laboratory