Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lyube Petrov: Ledy Lédy

Do 6.6.2017 bude pro vážné zájemce a po předchozím objednání přístupná v K 10 Coworking, Koperníkova 10, Praha 2, velmi zajímavá výstava obrazů Lyube Petrova: Ledy Lédy.

Výstava vznikla ve spolupráci s The Chemistry Gallery – mladou dynamickou institucí určenou pro prezentaci děl současných mladých umělců jak z České republiky, tak ze zahraničí.

O výstavě:

Lyube Petrov je bulharský umělec, který studoval na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. V České republice nalezl svůj nový domov a v současné době žije v Praze.

Lyube se ve své díle snaží transformovat příběh do něčeho zábavnějšího a zajímavějšího a vytvořit tak ve svém vizuálním ztvárnění zcela novou atmosféru. Jeho díla jsou charakteristická neskrývaným humorem, sarkasmem a prvky grotesky, citem pro detail každodenního života a zálibou v námětech, v nichž skutečnost nepozorovaně přechází v iluzi. Těmito nástroji vytváří alternativní realitu, která stírá rozdíl mezi minulostí a budoucností a kde se skutečnost snoubí se snem. Tato transformace vychází z autorova osobitého vnímání okolního světa stejně jako z jeho smyslu pro humor a pozitivního přístupu k životu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lyube Petrov: Ledy Lédy