Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Luxiom: The story behind

28. 1.-4. 3. / Galerie Czechdesign / Design

Do 4.3.2016 bude v galerii Czechdesign, Vojtěšská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Luxiom: The story behind.

Jak vznikal systém, ve kterém se rodí hvězdy?

Designér Tomáš Hovorka, absolvent pražské Umprum, představuje projekt, který ze studentské práce dovedl až do úspěšné a profesionální realizace.

Jaká byla cesta unikátních svítidel zapojujících kreativitu svých uživatelů od nápadu až po realizaci?

Příběh tohoto nadějného design start-upu se dozvíte na výstavě v GALERII CZECHDESIGN od 29.1. do 4.3.2016.

————————–————————–————————–——–
JAK TO VŠECHNO ZAČALO…
Studentský design má v České republice silnou tradici. Mezi experimentálními projekty zkoumajícími samé hranice oboru se najdou i takové práce, které se později uplatní v praxi. Příkladem toho je unikátní systém osvětlení Luxiom. Poprvé spatřil světlo světa v roce 2008, kdy Tomáš Hovorka, toho času student Holandské univerzity, přišel s nápadem na modulární svítidlo, které svou hravostí připomíná stavebnici. V Praze bylo poprvé představeno na výstavě TalentDesign – vůbec první výstavě, kterou GALERIE CZECHDESIGN ve svých zbrusu nových prostorách uspořádala. Někdejší studentský projekt se tak po pěti letech vrací na místo činu, tentokrát v podobě profesionální realizace. Jaká byla jeho cesta?

LUXIOM: THE STORY BEHIND
Výstava návštěvníkům představí dvě tváře projektu Luxiom. První je samotný produkt – vesmírem inspirovaná kolekce svítidel nabízí kousky navržené od designérů, i možnost vytvořit si světlo na míru dle fantazie každého z nás. Z workshopů, které budou pořádány v rámci doprovodného programu, si tak návštěvníci budou moci odnést hvězdu svých snů. Variabilní svítidla Luxiom, která jsou teprve na počátku své profesionální dráhy, mají za sebou již pětiletou historii, během které procházeli náročným vývojem. Druhá část výstavy se zaměří na to, jak v praxi vypadá proces dovádění studentského projektu do profesionální realizace.

POSVÁTNÁ GEOMETRIE
Už Pythagoras považoval geometrii za náboženství. Designer Tomáš Hovorka nepochybně taky. Tři roky vyvíjel elementární geometrické tvary, až získal systém, ve kterém se rodí hvězdy. Designéři vědí, že čím větší jsou omezení, tím lepší jsou výsledky a větší zábava. S jedním trojúhelníkem vytvořil Tomáš celý vesmír. Možnosti systému Luxiom jsou neomezené a rozměr, tvar i barevnost mu mohou vtisknout sami uživatelé. Hrajte si a navrhněte světlo podle vašich představ!

Projekt byl podpořen grantem Magistrátu hlavního města Prahy a Městskou částí Praha 1.

Mediální partneři: Artikl, Artmap, Insidecore.cz, Design portál, kulturissimo.cz, Designreader, Design Cabinet CZ, DesignMagazin.cz, TYPO a lidovky.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Luxiom: The story behind