Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lukos Hey: Erotogenní tornádo (a jeden obraz Zuzany Hey)

Do  8. 8. 2021 bude v galerii v podpalubí (A)VOID Floating Gallery na náplavce u Výtoně / Železničního mostu, Praha 2, přístupná krásná a zajímavá výstava australského malíře Lukose Hey: Erotogenní tornádo, doplněná o jeden obraz jeho manželky Zuzany Hey (medúzy).

Výstava představuje zcela novou tvorbu autora Lukose Heye. Pokouší se poukázat na jeho pozvolný přerod do jiné dimenze, která je naplněna novými perspektivami pro další život.
Propojuje jeho cit pro barvy a ztvárnění prostoru v několika dimenzích. Ukazuje taktéž ladnost ženských křivek a propojení s křehkou citlivou duší.
Nově ukazuje nový styl ztvárnění malířovy fascinace přírodou a zejména květinami, které jsou symbolikou krásy žen. Propojení s malířovým zájmem o fyziku a tvorbu známého umělce M.C. Eschera se promítá v multidimenzionálních obrazech.
Surový až industriální prostor  Avoid floating gallery podtrhuje malířův záměr ukázat vše v jeho přírodní a nahé kráse.
 
Lukos Hey se narodil v Sydney v Austrálii v roce 1979. Vyrůstal v malém venkovském městečku Wingham, které se rozprostírá mezi subtropickými horami a přímořským pobřežím. Po střední škole opustil malé město pro větší,  Newcastle, kde začal s studiem umění i hudby. Byl přijat do Hunter Institute of Technology, nejvýznamnější umělecké školy, na které působili někteří z nejaktivnějších profesionálních umělců v Austrálii. Během studia na této univerzitě upoutal jeho talent pozornost místního majitele umělecké galerie Johna Millera. V roce 2002 mu byla nabídnuta skupinová show, což byl  obrovský skok v jeho kariéře, protože byl stále ještě studentem a v nadcházejících letech v této galerii pravidelně vystavoval. Z výtěžku prodeje obrazů začal cestovat po světě a malovat , byl v Asii, Evropě a Severní Americe. Právě během těchto cest objevil Prahu a rozhodl se zde usadit a spojil tak své vášně pro impresionistický přístup k barvám s pohledem kubistických malířů na roztříštěné perspektivy. Žije a tvoří zde již více než 12let.
 
www.lukoshey4.webnode.com   
 
www.lukoshey.cz


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lukos Hey: Erotogenní tornádo (a jeden obraz Zuzany Hey)