Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Lukáš Slavický / Hrana, strýko, komu zvoní? + host: Adam Líška

27. 4.-4. 6. / Galerie SPZ / Instalace

Do 3. 6. 2022 bude v galerii SPZ, Pštrossova 8, Praha 1, přístupná výstava Lukáš Slavický / Hrana, strýko, komu zvoní? + host: Adam Líška.

Autorův text k výstavě:

Znuděně otáčíš kostky a za oknem pozoruješ hořící strom. Dají se poskládat do obrázků, ale i jinak. Ti zkušenější se šli podívat na požár zblízka.
Tenhle prostor je takovej pokoj. A všimněte si těch dveří. Dobrý dveře. A ještě k tomu jsou i hezký. Ale chybí tam klika.
Už několik hodin stavíš obrazec z domina, máš skoro hotovo a máš z toho radost, někdo ve chvíli rozrazí dveře, tvojí stavbu skopne a ještě ti vynadá, že si nemáš hrát na zemi. Chce se ti brečet, zvedneš se a narazíš hlavou do stolu, ze kterýho spadne nůž a uřízne ti prst.
Existuje půlhodina přestupu do aktivního dne, první krok je pustit se do práce. Funguje to i naopak, kdyby ses chtěl záměrně demotivovat a nedělat třeba nic.
Pro výstavu jsem pomaloval ručně vyřezávané dřevěné kostky. Šest obrazů v jednom se jevilo být praktickou volbou pro malý prostor. A zbylo místo i pro hosta. Adama Líšku jsem požádal, aby přispěl svými kresbami do celku instalace.
Ta tématicky vychází z ponurých myšlenek vzešlých z okolností posledních dnů, ať už ve světě, nebo doma.
Drastické události, vlastní problémy, ale i příjemné každodenní momenty, hry a vzpomínky na dětství reprezentují současný stav mysli autorů.
(Lukáš Slavický)


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Lukáš Slavický / Hrana, strýko, komu zvoní? + host: Adam Líška