Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lukáš Prokůpek — Rügen–Liebe

16. 11.-23. 11. / Ex Post / Fotografie

Jenom do 23.11.2017 bude v galerii Ex post, Příčná 1, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Lukáše Prokůpka — Rügen–Liebe. Otevřeno 16-19h.

„ Aktuální výstava fotografa Lukáše Prokůpka představuje práce protnuté jeho fascinací zapomenutými místy dnešní Rujány, kam se leta vydává na noční výpravy a kde natočil i svůj debutový film Liebe. Temné pohledy do lesů u pobřeží tak doplňují atmosférické situační snímky z míst natáčení, či přímo záběry z jeho filmu.
Stejně jako tomu bylo dříve, i ze současné tvorby autora je cítit jeho celoživotní láska k historii a to zejména starověké a středověké Evropy – Prokůpek je romantik. Jeho práce v sobě snoubí magičnost i opravdovost a díky kombinaci s až nelíbivou estetikou, hrubým digitálním zrnem a nekonkrétností se tak naprosto jasně vyhýbá kýči a může se tedy věnovat věcem, na které se jiní dnes bojí jen pomyslet. „
–– Prokop Bartoníček, Ex Post

Pro aktuální informace sledujte Ex Post.
www.expost.space

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lukáš Prokůpek — Rügen–Liebe