Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lukáš Miffek: Evergrýny

Do 14.5.2017 bude v Art & Event Gallery Černá Labuť, Na Poříčí 25, Praha 1, 8.patro výtahem, přístupná zajímavá a hustá výstava obrazů Lukáše Miffka: Evergrýny.

Galerie je pro veřejnost přístupná o sobotách a nedělích, a to vždy od 14 do 18 hodin. Vstup zdarma.

Využijte i možnost soukromých a komentovaných prohlídek ve vámi preferovaném termínu po předchozí domluvě na e-mailu art@cernalabut.cz.

Ze současných autorů patří Lukáš Miffek bezesporu k výtvarně „nejkultivovanějším“. Každý prvek má v jeho tvorbě promyšlenou formu, každý detail nachází ozvuky v předchozích i budoucích obrazech. Je to svět, v němž koexistují různé individuality: šťavnaté hamburgery a vždyzelené (evergreen) hrachové lusky, oživlé krabičky zápalek i lepá děvčata. Osu autorovy práce představuje aspekt hříčky a nadsázky, plus v našich krajích ne příliš četná forma vytříbeného existenciálního humoru. Malíř je schopen s příznačnou ironií přistoupit i sám k sobě, slabostem svým i svého okolí. Předkládá nám své motivy s „vážnou tváří“, ale v podstatě mírně sarkasticky.

Lukáš Miffek (1978) studoval v letech 1999-2005 na Akademii výtvarných umění v Praze, v Ateliéru malby prof. Antonína Střížka a prof. Michaela Rittsteina. Od doby absolutoria si vydobyl poměrně neotřesitelnou pozici postmoderního „poety“, který rád vstupuje na „tenký led“ svých pláten, aby v nich vtipnou invencí fabuloval kratinké sekvence ze světa fantazijních příběhů každodennosti. Je členem výtvarné skupiny Natvrdlí.

www.miffek.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lukáš Miffek: Evergrýny