Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Lukáš Kováčik – Fontána ohně

14. 12.-31. 3. / Galerie Mimochodem / Koláže

Do 31. 3. 2022 bude v galerii Mimochodem, podchod Palackého – východ směr Podskalská (metro Karlovo nám.) přístupná v otevírací době metra výstava Lukáše Kováčika – Fontána ohně.

„Vítejte v pyrocénu, geologické epoše ohně, jež je dmýchána ohromujícím afektem strachu a hrůzy a kterou komplikuje naprostá neschopnost dobrání se odpovědnosti.“ T. J. Demos

Oheň je poslední ze čtyř živlů, na které se Galerie Mimochodem během roku 2021 zaměří. Na výstavě Fontána ohně jej představí vizuální umělec Lukáš Kováčik prostřednictvím velkoformátové koláže vycházející ze zemských struktur, struktur nerostů, plodů sopečné činnosti, tání permafrostu či pohybu tektonických desek. Přiblíží tak jinak skrytou vizuální bohatost a přitažlivost tohoto živlu. Vzniklé struktury jsou přímo či velmi úzce spjaté s vydáváním horké energie vytvářející impozantní rytmické obrazy plné praskání, destrukce i vzniku něčeho nového, vzešlého z dříve probíhající přírodní katastrofy.

Výstava vznikla s podporou Magistrátu hlavního města Prahy, Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, Domova sociálních služeb Vlašská, Sprinter studia v Praze a ArtMap.


Kurátorka: Maro Hajrapetjan
Supervize: Lenka Sýkorová

…..

Všechny fotky z výstavy: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Lukáš Kováčik – Fontána ohně