Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lukáš Kania: Drowning /Tonutí

Do 16. 6. 2023 je v nově otevřené galerii QRspace, Korunní 1250/46, Praha 2 (tram Šumavská), přístupná zajímavá výstava obrazů Lukáše Kanii: Drowning / Tonutí.

Společně si klademe za cíl přiblížit nejnovější díla, která zaujmou a nadchnou nejen milovníky umění.
Lukáš Kania je talentovaný a uznávaný malíř, jehož práce se vyznačuje zvláštní emocionální silou a hloubkou. Ve své tvorbě se zaměřuje na vyjádření lidských emocí a duševního stavu prostřednictvím barev, tvarů a kompozice. Jeho jedinečný umělecký styl spojuje abstraktní a expresionistické prvky, čímž vytváří jedinečnou atmosféru ve svých obrazech.
 
Lukáš se tématicky zaměřuje na vodu a její symboliku. Inspiruje se vodními motivy jako je oceán, jezera, řeky a dešťové kapky, které přenáší na plátno s neuvěřitelnou živostí a intenzitou. Jeho práce odrážejí sílu vody a její schopnost ponořit člověka do hlubin světa emocí.
 
Použití barev je tedy klíčovým prvkem v tvorbě. Paleta Lukáše Kanii je bohatá a proměnlivá, od jasných a živých tónů až po temné a tajemné odstíny. Barevné skvrny se prolínají a míchají na plátně, vytvářejíce dynamické a působivé obrazy. Kania se také nebojí experimentovat s různými technikami a materiály, což dodává jeho dílům další rozměr a originalitu.
 
Díla jsou nejen vizuálně působivá, ale také otevírají prostor pro introspekci a hledání hlubšího smyslu. Kania se snaží v návštěvnících vyvolat pocit plavby na hladině nekonečnosti, kde se střetává radost, úzkost, naděje a strach. Jeho tvorba je nejen okouzlující, ale také provokativní a náročná.
Nadcházející výstavou proto lákáme návštěvníky, aby se zamysleli nad svou vlastní existencí a emocionálním světem.
 
Kurátorka výstavy: @dominikabernatkova
Vizuální identita: Bahas


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lukáš Kania: Drowning /Tonutí