Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Luděk Míšek: Hmota a prostor

Do 13. 5. 2022 bude v Galerii Jilská 14, Jilská 14, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Luďka Míška: Hmota a prostor.

Otevřeno středa – sobota od 14 do 19 hodin.

Luděk Míšek (nar. 1976) je jedním z nejvýraznějších současných sochařů linie, jež respektuje sochařství v jeho „pravé podobě“, tzn. jako práci s hmotou. Soubor děl pro výstavu v Galerii Jilská 14 je tvořen výběrem mapujícím autorovo období od roku 2003, jeho zásadní část ale sestává z nových prací. Výstava představuje osobitou syntézu myšlení materiálem, objemem, tvarem a prostorem, kde racionalita a řád geometrické formy jsou v bezprostřední přítomnosti se smyslovým účinkem hmoty, s otevřeností nedořečeného detailu, se skladbou tvarů, s procesem „odhmotňování“, s dialogem vedeným s architekturou místa.

Luděk Míšek absolvoval v letech 1996–2003 Akademii výtvarných umění v Praze, přičemž v letech 2000–2001 uskutečnil stáž na Staatliche Akademie der Bildenden Künste ve Stuttgartu; na pražské AVU byl později, v roce 2017 habilitován. Od roku 2004 proběhla řada jeho samostatných výstav, zúčastnil se mnoha sochařských sympozií, je autorem několika realizací do veřejného prostoru. Je členem sochařského seskupení Socha 2, Umělecké besedy a Klubu konkrétistů. Od roku 2010 vyučuje sochařství na Západočeské univerzitě v Plzni.

kurátorka: Iva MladičováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Luděk Míšek: Hmota a prostor