Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lucie Rosenfeldová a Matěj Pavlík: Žít s duchy

Do 7.1.2018 bude v Galerii Jelení, Dukelských hrdinů 25a, Praha 7, přístupné video Lucie Rosenfeldové a Matěje Pavlíka: Žít s duchy. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

kurátorka: Gabriela Kotiková

Nevím, kde zůstaneme, až nastane revoluce. Samotný střet s obrazem osvobození může zahrnout, nebo vyloučí. A když se budeme jeden druhého ptát, jestli s námi emancipace počítá, můžeme se od sebe navzájem vzdalovat.
Ariella Azoulay hovoří o schopnosti fotografie ustavit jiný typ občanství, než jaké nabízí stát. Toto občanství se zakládá na společenské dohodě otisknuté ve fotografii. V tomto odkazu se Matěj Pavlík a Lucie Rosenfeldová pokusí nazřít současné obrazy emancipace jako sociální smlouvu, na níž lze participovat. Jejich krátký film rozpracuje formy, již tato smlouva může nabývat a nastolí otázku, zda se sama nepodílí na reprodukování výlučnosti. Vztah k obrazu jakožto participace na společenské dohodě se stane autorům možnou cestou k dokumentárnosti. Co zůstává tomu, kdo je z této participace vyloučen?

Lucie Rosenfeldová (*1986) studovala na VŠUP v ateliéru malby Jiřího Černického, poté v ateliéru sochařství u Dominika Langa a Edith Jeřábkové, kde absolvovala v roce 2015. Matěj Pavlík (*1991) studoval na VŠUP v ateliéru Alexandry Vajd a Hynka Alta a studium zakončil v roce 2017.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lucie Rosenfeldová a Matěj Pavlík: Žít s duchy