Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lucie Koldová: Light Levels

1. 3.-20. 4. / Kvalitář / Design

Do 20.4.2018 bude v Galerii Kvalitář, Senovážné náměstí 17, Praha 1, přístupná zajímavá a náročná světelná instalace Lucie Koldové: Light Levels. Všechny ukázky z výstavy: Petr.

Galerie Kvalitář zahajuje sezónu designových výstav, které budou v roce 2018 primárně zaměřené na české sklo, výjimečnou sólovou instalací přední české designérky Lucie Koldové. Expozice s názvem „Light Levels“ navazuje na koncept simulovaného domu, který Lucie Koldová navrhla pro projekt Das Haus na mezinárodním veletrhu designu IMM – Cologne. Na výstavě uvidíte zcela nové kolekce svítidel a nábytku.

K vidění zde jsou zcela nové kusy světel, které Lucie navrhla pro firmu Brokis. Například různě variované lampy Puro tvarované do hvězdicové kompozice, nebo v červené barvě simulující oheň. Velkou pozornost na sebe také poutala nová zakázka pro firmu TON v podobě křesla inspirovaného tvarem chipsu. Posadit se také budete moct na nové pohovky, které vznikaly pro firmu Prostoria.

Program letošních expozic, v prostorech vyhrazených pro design, přibližuje kurátor Jan Dotřel: „Hledal jsem téma, které by bylo pro český design dominantní i určující zároveň. A je to právě české sklo, ve kterém máme i ve srovnání se světovou scénou jistý druh prvenství. Z tohoto důvodu jsem se nejprve rozhodl oslovit Lucii Koldovou, která je v práci se sklem skutečnou špičkou.“

Kurátor výstavy: Jan DotřelFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lucie Koldová: Light Levels