Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Lucie Hyšková, Alexandra Naušová, Petr Kubáč – Sweet reality

1. 3.-2. 4. / Fotografic / Fotografie

Do 2. 4. 2022 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Lucie Hyšková, Alexandra Naušová, Petr Kubáč – Sweet reality. Otevřeno od úterý do soboty v čase 13 – 18h.

Umělé květiny, tapety vzdálených krajin, osvěžovače vzduchu s vůní borovic. Ve snaze přiblížit se domnělému ideálu přírody se obklopujeme jejími náhražkami a doufáme, že to bude stačit. V současné době však oním vysněným ideálem nemusí být exotická pláž v západu slunce, ale i jen pár čtverečních metrů navíc ve vlastním bytě. Jak se proměnily naše sny o dokonalém domově? O čem sní která generace a jaký vliv má prostředí, které nás obklopuje? Může pouhý obraz překrásného pokoje nahradit ten reálný? Bude to stačit?
Lucie Hyšková, Alexandra Naušová a Petr Kubáč se ve svých fotografických a site-specific projektech dlouhodobě věnují vnímání a utváření našeho nejbližšího okolí a osobního prostoru. V aktuálním souboru v Galerii Fotografic zevrubně zkoumají z čeho a jak se vlastně skládá domov. Za specifického použití simulace vysněného prostoru zkoušejí sílu fotografického média, autosugesce a jejich možného vlivu na kvalitu našeho života.

Lucie Hyšková (* 1996), Alexandra Naušová (* 1996) a Petr Kubáč (* 1995) se potkali při studiu na Fakultě umění a designu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kde všichni nyní studují magisterský program. Společně vystavují jako umělecká skupina PLS a představili takto již několik projektů v Čechách i v zahraničí.

www.luciehyskova.cz | www.kubacpetr.cz | www.nausova.cz

FOTOGRAFIC STARTUP je platforma zaměřená na prezentaci tvorby začínajících autorů, často ještě z řad studentů či čerstvých absolventů – s cílem být důležitým bodem v jejich začínající kariéře.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Lucie Hyšková, Alexandra Naušová, Petr Kubáč – Sweet reality