Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Luboš Plný: *13677 +20242 (+ fotografie Martina Watche)

12. 4.-26. 5. / Galerie Artinbox / Instalace

Do 26.5.2017 bude v galerii Artinbox, Perlová 3, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Luboš Plný: *13677 +20242. Otevřeno: út, čt: 16:30 – 18:30 nebo po domluvě.

Tato autorova první samostatná výstava v ČR pojímá jeho tvorbu od začátků až po poslední díla vytvořena speciálně pro tuto expozici v r. 2016 a 2017. Jedná se o svérázný deník, který mapuje autorův život tak jako autor sám – jako specifický „životní kocept“. Navzdory řazení do art brut je totiž Plný ve své podstatě intelektuálně komplikovaným konceptuálním současným umělcem par excelence. Mimo slavných Plného kreseb uvedeme rovněž jeho fotografie, texty, asambláže, koláže a objekty.

Luboš Plný ( *1961) je dnes pravděpodobně nejznámějším představitelem českého art brut ve světě. Jeho díla jsou zastoupena např. ve sbírce Francois Pinaulta v Paříži, ve sbírce abcd Bruno Decharma, v galerii Christian Berst, Paříž, ve sbírkách Galerie Cavin – Morris v New Yorku, sbírkách Centre Pompidou, Paříž atd. V ČR je jeho tvorba vystavována průběžně na tematických skupinových výstavách (Museum Montanelli, DOX, Artinbox Gallery…).

Výstavu doplňují fotografie Martina Watche, který Plného portrétoval v rámci cyklu Jedineční. V r. 2016 se s tímto fotografickým souborem umístil mezi finalisty přestižní ceny FEP FETA Award v Amsterdamu.

Výstavu uvedl doc. Jiří T. Kotalík, který v roce 2000 udělil Luboši Plnému na AVU do té doby neexistující titul “akademický model”.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Luboš Plný: *13677 +20242 (+ fotografie Martina Watche)