Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lubomír Typlt: Mladí bozi

Do 6.8.2016 bude v Galerii Zdeněk Sklenář, Salvátorská 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Lubomíra Typlta: Mladí bozi.

„Jsou to tři roky, co jsme se Zdeňkem připravovali výstavu mých nových obrazů pro jeho galerii na Smetanově nábřeží. Výbuch plynu rozmetal nejen tyto naše plány.

Nyní představuji ve výstavním prostoru v Salvátorské mé zcela nové a pro tento výstavní prostor zamýšlené obrazy. Tón zářivé magenty nechává divákově představivosti velký prostor.

Nenabízím žádné vysvětlení pro řady stojících mladíků, kteří jsou namalováni ve skupinové spánkové fázi REM, vyznačující se rychlými pohyby očí. Jsou snad snícími mladými bohy?“

Lubomír Typlt, 26/5/2016

Karel Srp, kurátor výstavy a autor monografie TYPLT – Tikající muž.

Lubomír Typlt narozen v roce 1975 v Nové Pace (bývalé Československo). Absolvoval VŠUP v Praze (1993-1997, obor ilustrace a knižní tvorba, prof. Jiří Šalamoun), FaVU v Brně (1997-2001, ateliér malby, prof. Jiří Načeradský) a Kunstakademii v Düsseldorfu (1998-2005, ateliéry malby, prof. Marcus Lüperz, prof. Gerhard Merz, prof. A. R. Penck).
V roce 2003 byl zařazen na důležitou pražskou bilanční výstavu české malby kurátorovanou Karlem Srpem a Olgou Malou. V roce 2007 se zúčastnil projektu zaměřeného na současnou malbu Resetting/ Jiné cesty k věcnosti, který pořádala Galerie hl. m. Prahy, a v roce 2013 projektu Motýlí efekt? v prostorách Galerie Rudolfinum. Zatím poslední velkou samostatnou výstavu mu uspořádala Galerie hl. m. Prahy v roce 2012 pod názvem Tikající muž.
Autor textů a vizuální stránky skupiny WWW (CD Neurobeat, 2006, a Tanec sekyr, 2009, Atomová včela, 2013).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lubomír Typlt: Mladí bozi