Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Litevští mistři fotografie a Gunars Binde

Do 9.10.2016 bude v křížové chodbě a rytířském sále Staroměstské radnice, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava Litevští mistři fotografie a Gunars Binde.

Tato výstava nabízí mimořádnou příležitost seznámit se s tvorbou šesti významných autorů, kteří proslavili pobaltskou fotografii po celém světě a jejichž snímky jsou zastoupeny ve sbírkách mnoha světových galerií a muzeí.
Existencialismem ovlivněný Antanas Sutkus (*1939) hypnotizuje diváka výmluvnými psychologickými portréty a silnými kompozicemi, zatímco Romualdas Požerskis (*1951) vypráví cestu člověka časem a světem ve své rozsáhlé časosběrné sérii s liliputánem Alfonsem v hlavní roli.
Ve fotografiích Alexandrase Macijauskase (*1939) se odráží syrovost a zemitost litevského venkova a jeho malých velkých příběhů, které zachytil mimo jiné ve své kolekci z dobytčích trhů. Pro poetický cyklus “Kvetení” Romualdase Rakauskase (*1941) je charakteristická záplava jarních kvítků dotvářející autorovy umělecké vize. Tvorba pátého litevského fotografa Virgiliuse Šonty (*1952) je zastoupena prostorově velkorysými snímky z baltského po břeží či amerických pouští a emocionálním souborem fotografií dětí z litevských dětských domovů. Součástí rozsáhlé expozice na Staroměstské radnici je také výběr aktů a legendární soubor “Létající ženy” lotyšského klasika Gunarse Bindeho (*1933).

Kurátor: Garik Avanesian

Výstava probíhá za podpory Hlavního města Prahy a pod záštitou Velvyslanectví Litevské republiky a Velvyslanectví Lotyšské republiky.

Pořadatel výstavy: Česká federace fotografického umění (ČFFU) je nezisková organizace, která od roku 2005 podporuje a rozvíjí fotografické umění v České republice a prezentuje českou fotografii na světových soutěžích a u mezinárodních fotografických organizací.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Litevští mistři fotografie a Gunars Binde