Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Libuše Ladianská: Krátké okamžiky

Do 1.2.2016 bude v Poštovní minigalerii na poště Přemyslovská 2 (vchod z nám. Jiřího z Poděbrad), přístupná výstava obrazů Libuše Ladianské: Krátké okamžiky.

Pro výstavu na poště byly vybrány decentnější ukázky autorčiny tvorby.

Text o autorce z jejího webu:

Libuše Ladianská zůstává díky své tvorbě v Čechách tak trochu raritou. Maluje ženy, které mají erotický podtext a náboj. Jak český spisovatel Vladimír Páral výstižně napsal: „Obrazy Libuše Ladianské mne uchvátily, jsou vzrušující, nádherné a víc než to – jsou ryze a hluboce ženské.“ Tématicky se Libuše Ladianská profilovala už začátkem 80. let a její obrazy oslovily nejen milovníky malířského umění, ale i nakladatele. Ilustrovala knihy nejen českých, ale i francouzských, německých, anglických a amerických autorů. Za svoji tvorbu obdržela v roce 1996 cenu Masarykovy akademie umění. Její obrazy žen visely v kancelářích policejních prezidentů ČR. Na základě zcela atypického a originálního výtvarného projevu, preciznosti a dokonalosti své tvorby malovala na zakázku Václava Havla i Václava Klause, prezidenty České republiky. Do roku 2009 měla 57 samostatných výstav v ČR i ve světě.

http://libuseladianska.blogspot.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Libuše Ladianská: Krátké okamžiky