Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Letní klauzury Scholastiky 2017

4. 7.-8. 8. / Galerie 1.patro / Design

Do 6.8.2017 bude v Galerii 1.patro, Myslíkova 9, Praha 1, přístupná výstava Letní klauzury Scholastiky 2017.

V ateliérech grafického, produktového, interiérového a módního designu a šperku probíhaly obhajoby ve čtvrtek 29. června, veřejné obhajoby v ateliérech malby, sochy, komiksu a fotografie probíhaly v pátek 30. června 2017.

Scholastika je soukromá vzdělávací platforma a vyšší odborná škola sídlící na pražských Vinohradech, v těsné blízkosti Českého rozhlasu a perly brutalistní architektury – budovy Transgasu. Cílem této instituce je nabízet široké veřejnosti možnost vzdělávání v oblasti výtvarného umění a designu.

Ve Scholastice může studovat kdokoliv, jakéhokoliv věku, pod vedením těch nejlepších současných designérů, umělců a teoretiků. Škola nabízí dvojí možnost studia – semestrální kurzy ve 14 oborech umění i designu a od září 2016 studium na vyšší odborné škole v oborech produktový nebo grafický design.

Scholastika vyplňuje absenci prakticky orientovaného vzdělávání založeného na reflexi současného vývoje aktuálních technologií. Navázala spolupráci s výjimečnými a respektovanými odborníky, profesionály z řad designerů, umělců a teoretiků české i mezinárodní scény.

Scholastiku založili v roce 2012 jako vlastní vzdělávací projekt vizuální umělci, spolužáci z AVU a UMPRUM Ondřej Brody a Evžen Šimera. Od té doby škola získala odborné uznání i řadu ocenění (například Hlavní cena pro prezentaci škol na DesignBloku 2015).

http://www.scholastika.cz/o-scholastice/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Letní klauzury Scholastiky 2017