Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Leoš Suchan: Trash Schick

Do 27. 6. 2024 je v Beseder Gallery, Drahobejlova 15, Praha 9 (vstup z Lihovarská 12), přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Leoše Suchana: Trash Schick.

Leoš Suchan představuje realistický velmi precizní styl malby jeho nejčerstvější produkce.

Nechte se unést v iluzionistické dimenzi hyperrealistických obrazů.

Čisté tahy a klasický přístup podtrhuje velmi osobitá volba témat. V obrazech jsou zastoupeny atributy a symboly konzumní společnosti, vyjádřené v předmětech každodenní potřeby, ty působí zdánlivě obyčejným dojmem.

Studovat hyperrealistické malby je jako číst mezi řádky. I přesto, že před sebou máte dokonale vykreslenou realitu, je sestavena z prvků subjektivně zvolených umělcem. Proč Suchan volí právě tyto objekty, jaké myšlenky a pocity tato technika skrývá a je vůbec možné to rozluštit?

Leoš se nebojí experimentování, ve svých dílech nyní oživuje své hyperrealistické malby abstraktními gestickými tahy, které jsou plné emocí. Jakoby obrazy těmito dynamickými barevnými momenty něco křičeli! Nechte je na sebe působit… Představte si zátiší, jehož hlavním motivem je dovezené jídlo fastfoodového řetězce přivezené právě k tvým dveřím. Suchan si s ním dokáže poradit bez příkras – hranolky působí archaicky, jsou namalované stylem jako kdyby na nás jejich obraz dýchal z dob minulosti, vymodelované technikou starých mistrů – hrou světel a stínů, na nás působí, jakoby si na nich klidně mohl pochutnávat i Rudolf II. Tato velmi detailní a precizní hra plná ironizace ikon pop kultury je něco, co musíte objevit.

Přijďte to vidět, přijďte to zažít, protože popsat to evidentně nejde…Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Leoš Suchan: Trash Schick