Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Leoš Suchan: Krajina papíru

Do 8. 7. 2022 je v Artotéce, v opatovské pobočce Městské knihovny v Praze, Opatovská 1754, Praha 11, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Leoše Suchana: Krajina papíru.

Výstava Leoše Suchana (*1989), absolventa Akademie výtvarných umění v Praze, představuje sérii pláten z posledních měsíců, ve kterých se zaobírá otázkou prostoru a objemu. Autor pracuje tradiční technikou olejomalby a po vzoru barokních malířů využívá ve svých dílech teplý kolorit, díky kterému dosahuje jemnější formy zobrazení.

Autor znázorňuje každodenní objekty. Ve svých hyperrealistických malbách klade důraz na detail, jeho výklad však může být víceznačný a za zdánlivou všedností tušíme vnitřní rozpor. Suchanovy obrazy na jedné straně ukazují  viditelnou skutečnost, na straně druhé se autor nebojí absurdit a paradoxů. Více než na příběh klade důraz na formu, struktury a barevnost, protože věří, že to je právě to, co dovede působit na city a dát impuls imaginaci.

…..

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Leoš Suchan: Krajina papíru