Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lenky Rubensteinové: Nantucket a portréty

23. 6.-25. 7. / Americké centrum / Malba

Zhruba do 25.7.2015 bude v Americkém centru, Tržiště 13, Praha 1, přístupná výstava Lenky Rubensteinové: Nantucket.

Výstava obsahuje portréty a krajiny (ukázky krajin nemám kvůli promítání nafocené).

Lenka Rubensteinová je původně malířka portrétů, která se zamilovala do přímořské scenérie a krajiny ostrova Nantucket na atlantickém pobřeží Spojených států, ležící ve státě Massachusetts necelých 50 km jižně od Cape Cod.

Lenka je převážně samouk využívající občasnou dobře míněnou odbornou kritiku přítelkyně a rádkyně Silvie, která je absolventkou Akademie výtvarných umění. Lenčiny portréty byly k vidění na soutěžních výstavách po celých Spojených státech (Maryland, Massachusetts, New Jersey, New York, Ohio, Tennessee, Wisconsin, Wyoming) a rovněž se za posledních pět let umístily třikrát v semifinále každoroční prestižní soutěže portrétů BP Award pořádané National Portrait Gallery v Londýně.

Lenka je česká (a od nedávna i americká) občanka narozená v bývalém Československu. Po studiu na Karlově univerzitě v Praze získala doktorát v lingvistice a poté pracovala i Evropě i ve Spojených státech v oboru rozhlasového vysílání, žurnalistiky a jako překladatelka. Zároveň se věnuje i umělecké činnosti (malování a keramika). Žije se svým manželem ve Vraném nad Vltavou jihozápadně od Prahy a také ve státě New York a na ostrově Nantucket.

Více informací najdete na webových stránkách www.lenkarubenstein.eu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lenky Rubensteinové: Nantucket a portréty