Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lenka Kozlíková a Vladimír Váchal: To pochopíš, až budeš mladší

Do 24. 11. 2021 bude v Galerii u Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1, přístupná výstava Lenka Kozlíková a Vladimír Váchal: To pochopíš, až budeš mladší.

Mgr. et Mgr. Vladimír Váchal, narozen 1991. Vystudovaný právník a filosof, cestovatel, fotograf, abstraktní malíř, tlumočník a průvodce se zaměřením na oblast Blízkého východu.

Projel svět a zatímco jiným cestovatelům na mapě zážitků obvykle chybí ostrůvky zemí, kam není tak úplně snadné zavítat, Vladimíra přitahují právě ty. Írán, Severní Korea či Antarktida patří mezi ně. Mluví plynně persky a vyhledává dobrodružství tradičního střihu. Moderní technologie ale rozhodně nepodceňuje a mobil je mu věrným pomocníkem. O svých zážitcích vypráví na skvělých přednáškách které si sám vede.

Mgr. Lenka Kozlíková, narozena 1985.

Fascinuje mě poznání, že nikdo z nás nevnímá barvy stejně a že každý vidíme odstíny odlišně. Barvy mají navíc neuvěřitelnou schopnost ovlivňovat naší mysl i tělo. Malovat obrazy je tak jako míchat si vlastní lektvar.
Pocházím z Vysočiny a žiji v Praze. Vystudovala jsem práva a ačkoliv se ve světě paragrafů pohybuji dodnes, velmi ráda z něho utíkám právě do světa štětců a barev. Oni to vlastně nejsou světy oddělené ale prostupuje je určitá paralela. Tak jako každá právní norma, i obraz totiž bývá předmětem interpretace. A že ta může být mnohdy velmi zajímavá.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lenka Kozlíková a Vladimír Váchal: To pochopíš, až budeš mladší