Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lenka Černota / Vlk se proměnil v planetu a potom se stal skvrnou

15. 9.-20. 10. / Pragovka Art District / Malba

Do 20.10.2020 bude v Pragovka Gallery Pop-Up, Kolbenova 34A, Praha 9 (metro Kolbenova), přístupná výstava Lenky Černota / Vlk se proměnil v planetu a potom se stal skvrnou.

Staré se prolíná s novým a organicky se doplňuje. Vlk u Lenky Černotové zůstává dominantním prvkem všech jejích úvah o malbě a následných realizacích. Vlk jako symbol změny a pohybu. Život sám, který je vždy složitější než jeho abstraktní výtvarné vyjádření.
Lenka vyrazila na dobrodružnou cestu na planetu Vlků a planetu Umění. Jako Malý princ se setkává na své cestě s různými nebezpečenstvími a nečitelnými postavami. Je to její astrální cesta ke svému vlastnímu „já“ a vlci jsou planety (středobody Lenčina vesmíru), které se jako nezachytitelné organismy proměňují v obrazy. Jakmile se jich dotkneš, rozpustí se v něco méně čitelného, ale o to víc krásného…
MgA. Ing. Lenka Černotová Ph.D. (*1985) absolventka ateliéru prof. Vladimíra Kokolii na AVU, žije a pracuje v Praze. V tomto čase se Lenka Černotová noří hlouběji a hlouběji do lidské duše. Jejím průvodcem na této cestě je po dlouhá léta, která započala studiem v UPC Litomyšli, pokračovala přes VŠB-TU Ostravu a ASP Krakov do Prahy, vlk. Souputník, který její myšlenky a ambice pomáhá zhmotňovat a zobrazovat, nejčastěji ve formě abstraktních obrazů a myšlenkových map.
 
Pragovka Gallery se nachází v přízemí 2. zálivu Pragovky. Objekt je od centra vzdálen 15 min. Metro B – Kolbenova, tram č.16 – Poštovská.
Galerie jsou otevřeny: út–čt: 14:00–20:00, pá–ne: 14:00–18:00.
Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury a Městskou částí Praha 9.
….
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lenka Černota / Vlk se proměnil v planetu a potom se stal skvrnou