Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Lenka Černota: Vlčina

Do 3.10.2020 se můžete zajít podívat do Bold Gallery, U Měšťanského pivovaru 6a, Praha 7, na velmi zajímavou výstavu obrazů Lenky Černota: Vlčina.

Každý z nás si v sobě nese své ”vnitřní zvíře”. Něco, co symbolizuje a rozehrává to animální, co v nás zůstává od počátku. Jedním z takových zvířat je od pradávna i vlk.

Lenka Černota představí v Bold Gallery svou nejobsáhlejší autorskou prezentaci, která je zaměřená na její osudové téma: Vlčina.

Vlčina může být těžká vůně vlka, která ohlašuje skrytou přítomnost zvířete, ale i imaginární kůže, do níž je možné se zahalit a dívat se na svět vlčíma očima. Prostor galerie se tak mění v teritorium, domov i loviště zároveň.

Absolventka pražské akademie své barevně intenzivní velkoformátové malby nezřídka tvoří přímo rukama, stejně jako proškrabává do hloubky. Nedílnou součástí pláten jsou také expresivní poznámky tužkou – intimní zápisy toho, co je v hlavě.

Některá ze svých děl umisťuje umělkyně přímo do lesa, kde prostřednictvím fotopasti zaznamenává jejich osud. Obrazy jsou vystaveny jak náhodným setkáním s lesními obyvateli, tak vlivům přírodních živlů. Dokumentaci projektu lze nalézt v katalogu kurátora Radka Wohlmutha, který doprovází celou výstavu.

Otevírací doba:
út – pá: 14-18 h, so: 11-18 h

kurátor výstavy: Radek WohlmuthFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Lenka Černota: Vlčina